Get Adobe Flash player

Yeni yıla girmemiz ile birlikte torba yasanın içerigide belli olmaya başladı. Çoğu konu bağkur affı sayesinde aydınlanmaktadır. Bu konuların başında bağkur ile ilgili sorular gelmektedir. Bağkur borçları ile ilgili çeşitli sorular sorulmaktaydı. Yapılan açıklamalara göre 2014 yılından itibaren bağkur genel bir af çıkarmayı planlamaktadır. Bu yazımızda Bağkur affı konusunda sizlere bilgi vermek istiyoruz.

Bağkur Affı 2014

Bağkur Affı 2014

Yeni Bağkur Affı

Aldığımız son verilere göre Bağkur ile ilgili af daha geniş bir çevre için geçerli olacaktır. 2013 yılına kadar sadece 24 ay üzerinde borcu olanlar faydalanabiliyordu Bağkur affından. Yeni düzenlememenin 12 ay ve üzeri içinde geçerli olacağı söylenmektedir. Borcu olanlar ise borçlarını 3 ay içerisinde ödemek zorunda olacak. Eğer bu borçlar 3 ay içerisinde ödenmediği zaman sigorta sürelerine el konulacaktır buna karşılık.

Bağkur Affı 2014 için 1 cevap

  • mehmet irtem der ki:

    babamın 2004 den beri tarım sigortası vardı 2006 da esnaflıga basladı ……ama normal bagkura gecmeden aralıksız tarım bagkuru ödedi……fakat normal bagkur ödemesi gerklıymıs bunun hakkında bir uyarıda gelmedi…..şimdiye geriye dönuk ödeme söz konusu dıyorlar…..bu aftan yararlanması mumkun mu ? yada nasıl yararlanabilir….sigortalıllık süresinden düşülürmü?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>